Sinopsis
Krop, køn, seksualitet og alt midt i mellem
Episodios
-
Om depression med Jacobe Orry
26/04/2018 Duración: 56minI dette afsnit taler jeg med den anden del af Kussesumpen, Jacobe. Jacobe har de seneste år døjet med stress og depression – og det har betydet, at hun er blevet glad for at være voksen.
-
Pleasergen med Natasha Brock
21/03/2018 Duración: 50minI denne episode taler jeg med stand-up-komiker Natasha Brock om hendes store pleasergen, om hvornår og hvordan det kommer til udtryk, og hvodan hun har lært at leve med det. Ikke mindst via standuppen.
-
Borderline med Abby Agerholm
26/02/2018 Duración: 52minI dette afsnit taler Karen med Abby, der er medstifter af Kussesumpen og som for halvandet år siden blev diagnosticeret med personlighedsforstyrrelsen borderline.
-
Sex med både mænd og kvinder med Katrine Blauenfeldt
21/02/2018 Duración: 57minI dette afsnit har vært, Karen Dich, inviteret debattør og feminist Katrine Blauenfeldt i studiet. Katrine holder foredrag om sex, feminisme og forventninger – og så er hun biseksuel. Afsnittet handler om forskelle og ligeheder mellem at have sex med henholdsvis mænd og kvinder, og om de fordomme og myter, der hersker om mænd og … Læs videre "Sex med både mænd og kvinder med Katrine Blauenfeldt"
-
Ulykkelig kærlighed med Ida Rud
11/02/2018 Duración: 53minI første afsnit taler vores vært, Karen Dich, med filmanmelder, skribent og kropsaktivist Ida Rud om at være forelsket i en mand, der ikke har de samme følelser. Og om ar dele sit knuste hjerte med tusindvis af følgere på Instagram.