Dailyweb: Wwwanie Podcast

Prueba ahora Firma sin compromiso. Cancele cuando quiera.

Sinopsis

Wszystkie podcasty DailyWeb w jednym miejscu.

Episodios

 • Granie jako forma medytacji [s02e25] WWWłaśnie Podcast

  Granie jako forma medytacji [s02e25] WWWłaśnie Podcast

  30/04/2020 Duración: 32min

  Czy granie musi być traktowane tylko jako forma rozrywki? Niekoniecznie. Dziś porozmawiamy o tym, w jaki sposób cyfrowa rozrywka może być formą medytacji. Ostatni odcinek drugiego sezonu. Ale nie zwalniamy. Na luźne odcinki przyjdzie pora w przerwie pomiędzy sezonami. A w nich poopowiadamy o naszych statystykach. Tych, do których mamy dostęp oczywiście. Jak właśnie podcast ma się na Spotify oraz na YouTube. A dziś rozmawiamy o tym, czy gry komputerowe mogą być formą medytacji. Impulsem do nagrania tego odcinka był […] Wpis Granie jako forma medytacji [s02e25] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Influencerzy w czasie pandemii [s02e24]WWWłaśnie podcast

  Influencerzy w czasie pandemii [s02e24]WWWłaśnie podcast

  22/04/2020 Duración: 34min

  W jaki sposób zatrzymanie gospodarki dotyka influencerów? Dość znacznie. Dziś porozmawiamy na temat problemów branży influencer marketingu. Nie w sposób prześmiewczy. To dość duża branża, której wartość szacuje się na miliardy dolarów. Dla wielu osób jest to praca. Często za dużymi kontami w social mediach czy na YouTube nie stoją pojedyncze osoby. Są to zespoły ogarniające montaż, copy, PR itd. Aktualnie, gdy większość branż zalicza większy bądź mniejszy przestój, odbija się to właśnie na braku przychodów u influencerów z wielu […] Wpis Influencerzy w czasie pandemii [s02e24]WWWłaśnie podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Ile zarabiają streamerzy i ich widzowie – raport [s02e23] WWWłaśnie Podcast

  Ile zarabiają streamerzy i ich widzowie – raport [s02e23] WWWłaśnie Podcast

  17/04/2020 Duración: 37min

  Omawiamy raport o streamerach oraz ich widzach. Adrian przytargał bardzo ciekawy zbiór informacji o tej branży. O ile sama branża gamingowa jest ogromna i spory kapitał jest w niej ulokowany, o tyle jeśli chodzi o monetyzację, to już nie jest tak łatwo. To kolejny przykład tego, jak bardzo trzeba się nagimnastykować, aby zarobić na swojej publiczności. Raport, o którym mówimy, możecie pobrać tutaj. Branża gamingowa jest bardzo ciekawa pod wieloma względami. Adrian bardzo często do niej zagląda w różnym kontekście. […] Wpis Ile zarabiają streamerzy i ich widzowie – raport [s02e23] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Przymusowa rewolucja cyfrowa [s02e22] WWWłaśnie Podcast

  Przymusowa rewolucja cyfrowa [s02e22] WWWłaśnie Podcast

  30/03/2020 Duración: 32min

  Aktualna rzeczywistość zmusiła bardzo wielu ludzi, a nawet całe branże do przejścia w świat cyfrowy. Wydaje mi się, że teraz możemy mówić o rewolucji. Wcześniej były to beta testy. Teraz gdy zostaliśmy właściwie zmuszeni do rozpoczęcia wykonywania pracy zdalnie mamy do czynienia z rewolucją. Oczywiście chodzi mi o zawody, które mogą sobie na to pozwolić. Faktem jednak jest, że setki tysięcy osób rozpoczęło pracę zdalnie. Dla części to możemy być najbardziej intensywny okres pracy przy użyciu komputera. Jest wiele branż, […] Wpis Przymusowa rewolucja cyfrowa [s02e22] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Zakładnicy indywidualizmu w czasie pandemii [s02e21] WWWłaśnie Podcast

  Zakładnicy indywidualizmu w czasie pandemii [s02e21] WWWłaśnie Podcast

  24/03/2020 Duración: 32min

  Dziś temat dość głęboki. Jak obecne podejście do życia wpływa na nasz świat. Żyjemy w czasie indywidualizmu. Jesteśmy kowalami swojego losu. Jednak w czasie pandemii liczy się zupełnie inny sposób bycia. Decyzje jednostki są teraz w stanie wpłynąć bardzo mocno na ogół społeczeństwa. W dodatku jest to wpływ bardzo negatywny. Jeśli będziemy za wszelką cenę stawiać na swoje wygody, to przyczynimy się do rozwoju pandemii COVID-19. Tutaj nie ma co polemizować. Mamy do czynienia z ciekawą sytuacją, w której po […] Wpis Zakładnicy indywidualizmu w czasie pandemii [s02e21] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Suplement wspomagający pracę mózgu? Różeniec górski / arktyczny korzeń [s02e20] WWWłaśnie Podcast

  Suplement wspomagający pracę mózgu? Różeniec górski / arktyczny korzeń [s02e20] WWWłaśnie Podcast

  16/03/2020 Duración: 36min

  Rhodiola Rosea, arktyczny korzeń, rożeniec górski – czy ten specyfik może poprawić działanie naszego mózgu? Ponoć jest w stanie obniżyć poziom odczuwanego przez nas stresu, przeciwdziałać zmęczeniu psychicznemu, dodać energii. Czy jest lekiem na całe zło? Na pewno nie. Dość kontrowersyjny odcinek. Chyba pierwszy, w którym od samego początku mieliśmy różne zdanie na ten temat. To przez fakt, że Rhodiola jest zaliczana do medycyny naturalnej. Nie ma klinicznie potwierdzonych właściwości. Ja (Łukasz) natomiast stosuję ją już od około 3 lat […] Wpis Suplement wspomagający pracę mózgu? Różeniec górski / arktyczny korzeń [s02e20] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Zapomniana elektronika z naszych szuflad. Co tam sobie chomikujemy?

  Zapomniana elektronika z naszych szuflad. Co tam sobie chomikujemy?

  09/03/2020 Duración: 32min

  Dziewiętnasty odcinek drugiego sezonu. Zaglądamy do naszych szuflad z artefaktami. Chyba każdy z nas posiada taką szufladę, pojemnik czy też kontenerek, w którym ląduje zapomniana elektronika, czyli elektrośmieci. I nie chodzi nam tutaj o urządzenia niesprawne. Wręcz przeciwnie. Rozmawiamy o takich, które nadal były dobre, ale my zaopatrzyliśmy się już w nowsze wersje lub technologia zmieniła się na tyle, że wymusiła przejście na kolejne generacje. Zaczęło się od odtwarzaczy muzyki. Kiedyś popularnie zwanych “empetrójek”. Chyba każdy z rocznika powyżej 1990 […] Wpis Zapomniana elektronika z naszych szuflad. Co tam sobie chomikujemy? pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Myśl poza pudełkiem – albo i nie. WWWłaśnie podcast s02e18

  Myśl poza pudełkiem – albo i nie. WWWłaśnie podcast s02e18

  02/03/2020 Duración: 14min

  Na pewno większość z nas słyszała kiedyś o tym, że musimy być kreatywni. Że musimy myśleć poza pudełkiem. Chodzi o wychodzenie poza ramy tego, co jest aktualne, co znamy. Sam lubię podważać status quo. Jednak nie zawsze jest to najlepsza droga. Istnieje jeszcze inny sposób na pobudzenie innowacji. Stoi on w kontrze do myślenia poza pudełkiem. Zaskakująco (bądź też nie) chodzi o myślenie wewnątrz pudełka. O ile może to brzmieć na pierwszy rzut ucha dość śmiesznie, chodzi o to, aby […] Wpis Myśl poza pudełkiem – albo i nie. WWWłaśnie podcast s02e18 pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • W środku jest najgorzej – jak patrzeć na porażkę [s02e17]? WWWłaśnie Podcast

  W środku jest najgorzej – jak patrzeć na porażkę [s02e17]? WWWłaśnie Podcast

  25/02/2020 Duración: 37min

  Na początku każdej inicjatywy jest ogromne zaangażowanie, pozytywne emocje, chęć do pracy. Nie ważne czy dotyczy to jakiegoś małego, pobocznego projektu, pracy nad produktem w firmie, w której jesteśmy zatrudnieni czy też kadencji wyborczej. Jednak po takim optymistycznym starcie przychodzi BAU, czyli business as usual. Po polsku można by powiedzieć, że są to codziennie zadania, zwykła praca. Nasz entuzjazm zaczyna słabnąć. Napotykamy na coraz większą ilość problemów. Jesteśmy w środku. Jeśli miałby to być wykres, na osi pionowej byłoby zaangażowanie, […] Wpis W środku jest najgorzej – jak patrzeć na porażkę [s02e17]? WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Kiedyś to były bojkoty. Historia Pana, któremu nawet poczta nie przynosiła awizo [s02e16] WWWłaśnie Podcast

  Kiedyś to były bojkoty. Historia Pana, któremu nawet poczta nie przynosiła awizo [s02e16] WWWłaśnie Podcast

  20/02/2020 Duración: 38min

  Adrian dziś przygotował odcinek, w którym pojawia się postać historyczna. Chodzi o Charles Boycott’a, zarządcę hrabstwa w Irlandii, który w XIX wieku wprowadzić podwyżkę czynszu. Ludzie zaczęli go ignorować na wszelkiego rodzaju sposoby. Nawet poczta do niego nie przychodziła. OK, ale jak to się ma do naszej tematyki? Otóż omawiamy dzisiaj bojkoty. Jak mogą wyglądać, w jaki sposób wpływają na nie social media, fake newsy oraz inne czynniki. nasze prywatne bojkoty – zdarza nam się? Adrian na przykład bojkotuje Activision […] Wpis Kiedyś to były bojkoty. Historia Pana, któremu nawet poczta nie przynosiła awizo [s02e16] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Jak zniechęcić użytkowników do produktu. Na przykładzie Warcraft III [s02e15] WWWłaśnie podcast

  Jak zniechęcić użytkowników do produktu. Na przykładzie Warcraft III [s02e15] WWWłaśnie podcast

  13/02/2020 Duración: 37min

  Naobiecywać klientom / użytkownikom złote góry, a następnie dostarczyć coś bardzo dalekiego od ich oczekiwań. Notabene słusznych. Tak właśnie stało się z reedycją Warcraft III, kultowej i już pełnoletniej gry (wydanej w 2002 roku). Potraktowaliśmy to jako okazję do porozmawiania, jak działać w stosunku do oczekiwań, które zawiedliśmy naszym produktem. Co może być dobrą taktyką, a co niekoniecznie. W jaki sposób rozwijać grę czy aplikację. Dobrym przykładem będzie też właśnie ten odcinek podcastu, ponieważ… podczas montażu wywaliłem sobie pliki nagrań. […] Wpis Jak zniechęcić użytkowników do produktu. Na przykładzie Warcraft III [s02e15] WWWłaśnie podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Jak wprowadzać nowości w firmie? Jak pobudzić innowację? [s02e14] WWWłaśnie Podcast

  Jak wprowadzać nowości w firmie? Jak pobudzić innowację? [s02e14] WWWłaśnie Podcast

  28/01/2020 Duración: 28min

  Tym razem dzielimy się naszymi doświadczeniami związanymi z wprowadzaniem nowości do firmy, czy do procesu deweloperskiego. Najprościej tłumaczyć na przykładzie. W tym wypadku Adrian stał się grafikiem, który chce się przebranżowić na UXa. Z jakimi trudnościami może się mierzyć? Jakich metod użyć, aby przepchnąć to, na czym mu zależy? Znalezienie problemu oraz próba jego rozwiązania pokazująca benefity płynące z nowego podejścia. Znalezienie sojuszników w firmie, którym będziemy mogli pomóc, przy okazji pokazując wartość zmiany. Bliżej omawiamy te dwa przykłady, ale […] Wpis Jak wprowadzać nowości w firmie? Jak pobudzić innowację? [s02e14] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Czy e-sport to bańka finansowa? [s02e13] WWWłaśnie Podcast

  Czy e-sport to bańka finansowa? [s02e13] WWWłaśnie Podcast

  21/01/2020 Duración: 38min

  Adrian na nagranie trzynastego odcinka przygotował ciekawą infografikę podsumowującą rok 2019 w branży gier w postaci kilku wykresów. Wzięliśmy ją na tapet. Jest ciekawie i można z niej wyciągnąć wiele wniosków. Niezbyt zaskakujący jest podział przychodów. Segment mobilny (telefon+tablet) notuje największe wzrosty rok do roku. A kto notuje największe spadki? Gry przeglądarkowe, to też niedziwne. Jednak posiadając mniej niż 1% rynku, dalej generują 3 000 000 000 $. W tym odcinku również rozmawiamy o tym, czy aby e-sport nie jest […] Wpis Czy e-sport to bańka finansowa? [s02e13] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • O planowaniu. Co łączy e-commerce i postanowienia noworoczne [s02e12] WWWłaśnie Podcast

  O planowaniu. Co łączy e-commerce i postanowienia noworoczne [s02e12] WWWłaśnie Podcast

  14/01/2020 Duración: 27min

  Pierwszy odcinek 2020. Idealny moment, aby podyskutować o postanowieniach noworocznych oraz o tym, jak ich nie robić. Jak zjeść słonia? Po kawałku. To samo tyczy się naszych wielkich planów, które bardzo często snujemy na przełomie roku. Dlaczego akurat teraz spora część ludzi decyduje się na zmiany? Chodzi o pewien cykl. Więcej o tym powie Adrian w 12. odcinku 2 sezonu. W jaki sposób łączy się to z e-commerce? Otóż zarówno nasze postanowienia noworoczne, jak i zadania, które musi wykonać użytkownik, […] Wpis O planowaniu. Co łączy e-commerce i postanowienia noworoczne [s02e12] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Jak wystartować z badaniami użytkowników? Tanio i szybko [s02e11]WWWłaśnie Podcast

  Jak wystartować z badaniami użytkowników? Tanio i szybko [s02e11]WWWłaśnie Podcast

  11/12/2019 Duración: 37min

  Badania z użytkownikami obrosły pewnego rodzaju mitem. Że to drogie, że czasochłonne. Tymczasem firmy, które mają je w swoim procesie, mają się lepiej. Jak z tym wystartować? Adrian jako analityk wie sporo o tym, w jaki sposób zbierać dane i później je analizować. Są to jednak dane ilościowe. W dzisiejszym odcinku postaramy się Wam przybliżyć, w jaki sposób można wystartować z badaniami jakościowymi. 19 lat temu (już prawie 20) Nielsem opublikował raport mówiący o tym, że wystarczy nam 3-5 użytkowników, […] Wpis Jak wystartować z badaniami użytkowników? Tanio i szybko [s02e11]WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Google stadia po premierze. Da się w to w ogóle grać? [s02e10]WWWłaśnie Podcast

  Google stadia po premierze. Da się w to w ogóle grać? [s02e10]WWWłaśnie Podcast

  06/12/2019 Duración: 28min

  Kilka dni temu swoją premierę miała nowa usługa gamingowa od Google. Google Stadia bazująca na abonamencie ma umożliwić granie na dowolnym urządzeniu poprzez przesyłanie zawartości gry z serwerów Google. Jak to wygląda w praktyce? No niezbyt dobrze. Na razie. Wymaga dość szybkiego i stabilnego łącza. W godzinę rozgrywki jest w stanie zjeść nam prawie 12 Gb danych. Raczej nie ma co mówić o tym, że będziemy w to mogli pograć przez internet mobilny. Dochodzą również do tego fakty, że za […] Wpis Google stadia po premierze. Da się w to w ogóle grać? [s02e10]WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Ratujemy czas! Narzędzie pomagające w byciu produktywnym - rescue time [s02e09] WWWłaśnie Podcast

  Ratujemy czas! Narzędzie pomagające w byciu produktywnym - rescue time [s02e09] WWWłaśnie Podcast

  26/11/2019 Duración: 36min

  Darmowe narzędzie RescueTime pozwala przeanalizować swoje aktywności na komputerze oraz telefonie. Warto zaznaczyć, że pomimo bycia darmowym nie śledzi nas, a jego polityka prywatności jest bardzo krótka (i prosta). Twórcy nie udostępniają naszych danych nikomu. Interfejs może i przypomina coś, co królowało w latach 2000, ale robi wszystko, co powinien. Obaj już kilka miesięcy korzystamy z tego narzędzia. Posłuchaj naszych przemyśleń na jego temat. Obaj doszliśmy do kilku wniosków, które postaraliśmy się wdrożyć w życie. Adrian ogranicza ilość czasu spędzanego […] Wpis Ratujemy czas! Narzędzie pomagające w byciu produktywnym - rescue time [s02e09] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Sztuczna inteligencja wycina ludzi na Adobe Max [s02e08] WWWłaśnie Podcast

  Sztuczna inteligencja wycina ludzi na Adobe Max [s02e08] WWWłaśnie Podcast

  20/11/2019 Duración: 36min

  8. odcinek przynosi temat automatyzacji pracy oraz obniżania progu wejścia w IT. Jest też o Adobe MAX oraz ich algorytmie Sensei. Komu więc najbardziej przypadnie do gustu nasza rozmowa? Najpewniej osobom kreatywnym. Adobe MAX to ogromna konferencja, która gromadzi ponad 15000 osób. Dla porównania Apple WWDC odwiedziło w tym roku około 6000 osób. Bilety na MAX kosztują 1300$, a na WWDC 1500$. Klasycznie, posłuchaj nas na Spotify lub YouTube: Konferencja Adobiego jest po prostu ogromna — wystawcy, youtuberzy, prezentacje nowości. […] Wpis Sztuczna inteligencja wycina ludzi na Adobe Max [s02e08] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Quitting points - dlaczego gracze przestają grać | [s02e07] WWWłaśnie Podcast

  Quitting points - dlaczego gracze przestają grać | [s02e07] WWWłaśnie Podcast

  14/11/2019 Duración: 30min

  Dlaczego gracze się nudzą i przestają grać. Frustracja? Nieczytelny interfejs? Wprowadzanie w błąd? Adrian przybliża temat, który od jakiegoś czasu ma na tapecie. Dodatkowo kilka słów o doświadczeniu związanym z odejściem z usługi, serwisu, produktu. Jak wiele firm bądź produktów żegna się z nami? Po jednorazowym zakupie bądź zrezygnowaniu z subskrypcji nikt do nas już nie piszę. No dobra, prawie nikt, ale o tym w nowym odcinku podcastu. Standardowo - dostępnym tutaj: Lub na YouTube: Lub na spotify: Do wyboru, […] Wpis Quitting points - dlaczego gracze przestają grać | [s02e07] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

 • Neuromarketing oraz kupowanie najnowszego sprzętu | [s02e06] WWWłaśnie Podcast

  Neuromarketing oraz kupowanie najnowszego sprzętu | [s02e06] WWWłaśnie Podcast

  04/11/2019 Duración: 34min

  Kolejny raz spotykamy się, aby porozmawiać. W stałym składzie, czyli Adrian oraz Łukasz. Tym razem wspominamy, dlaczego lubimy Androida czyścioszka oraz o tym, jak to Sebastian kupuje sprzęty Apple. Czy warto kupować zawsze najnowszy sprzęt? Jaki jest średni wiek smartfona, a jaki laptopa? Jak działa neuromarketing w służbie zakupów oraz jak dopamina pomaga nam podejmować decyzje zakupowe — o tym też pogadamy! Adrian i Łukasz zapraszają na nowy odcinek wwwłaśnie podcastu. Wspominamy o stronie, gdzie można znaleźć telefony z czystym […] Wpis Neuromarketing oraz kupowanie najnowszego sprzętu | [s02e06] WWWłaśnie Podcast pochodzi z serwisu DailyWeb.pl - codziennie o sieci.

página 1 de 3

Informações: